KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8225611
nr 822 5611
Josef Ekberg
(1877-1945), Sverige
Akvarell, Josef Ekberg (1877-1945), motiv från Gustavsberg, signerad, motivets mått: 46x58
Josef Ekberg, född 1877, död 1945, svensk keramiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 29 april 2013
kl 19:46:23
300 kr
400 kr
2.400 kr
500 kr
700 kr
1.400 kr
2.400 kr
3.600 kr
4.200 kr